15 листопада 2022 р. в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка о 14:00 на платформу Google Meet відбулася зустріч із здобувачами вищої освіти факультету фізичної культури спеціальності 017 Фізична культура і спорт на тему: «Врегулювання конфліктних ситуацій між учасниками освітнього процесу (зокрема пов’язаних із сексуальними домаганнями, дискримінацією, булінгом)».

Провідний фахівець юридичного сектору Гріх Леся Василівна ознайомила здобувачів вищої освіти із основним Законом України про освіту; Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню); Закон України про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні; Закон України про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; Кодексом академічної доброчесності Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (нова редакція) від 29.04.2021 р.; Положення про порядок і процедури вирішення конфліктних ситуацій у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка; Положення про дотримання академічної доброчесності науково-педагогічними працівниками та здобувачами вищої освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Леся Василівна, ознайомила здобувачів вищої освіти із алгоритмом вирішення конфліктних ситуацій.

Серед питань які висвітлювалися нею були:

– конфліктні ситуації між учасниками освітнього процесу;

– упереджене ставлення;

– дискримінація здобувачів тощо;

– булінг;

– сексуальні домагання тощо.

Важливим є те, що у нашому університеті існують ряд документів, які регламентують вирішення конфліктних ситуацій, подаючи алгоритм дій для здобувачів вищої освіти. Також діє психологічна консультація, гаряча лінія тощо.

Підготував старший викладач кафедри спорту і спортивних ігор Олександр Алєксєєв