ФІНАЛ чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд вищої ліги сезону 2020/2021 років

ФІНАЛ

2-4 квітня 2021 р. у спортивному залі Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова відбувся другий фінальний тур Чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд вищої ліги сезону 2020/2021 років.

У змаганнях взяли участь колективи з м. Житомира (ВК «Полісся-2»),
м. Вінниці (ВК «Білозгар-Медуніверситет»), м. Одеси (ВК «ФОГТЛАНД»), та м. Миколаєва  ВК «Южанка-ЧНУ-ДЮСШ №5».

Основний склад команди «Білозгар-Медуніверситет» – це здобувачів вищої освіти К-ПНУ імені Івана Огієнка факультету фізичної культури, а саме: Лазуренко Єлизавета, Воротниченко Валентина, Якушева Валерія, Ковальчук Дарія, Павляшик Ольгаав, Ориш Діана.

За результатами регулярного Чемпіонату команда ВК «Білозгар-Медуніверситет» набрала – 43 очки, команда ВК «Полісся-2» – 38 очок, команда ВК «ФОГТЛАНД» – 36 очок, команда ВК «Южанка-ЧНУ-ДЮСШ №5» – 32 очки.

Саме ці команди забезпечили собі вихід до фіналу 4-х. Відповідно до «Регламенту Всеукраїнських змагань з волейболу серед жіночих команд вищої ліги 2020 року» у фіналі чотирьох команда ВК «Білозгар-Медуніверситет» отримала 4 (заохочувальні) очки, команда ВК «Полісся-2» отримала 3 (заохочувальні) очки, команда ВК «ФОГТЛАНД» отримала
2 (заохочувальні) очки, команда ВК «Южанка-ЧНУ-ДЮСШ №5» отримала
1 (заохочувальне) очко.

Перший тур відбувся 19-21 березня 2021 р. у спортивному залі Житомирського державного університету імені Івана Франка. Команда ВК «Полісся-2» виборола 9 очок здобувши три перемоги з рахунком 3:0, Команда ВК «Білозгар-Медуніверситет» виборола 5 очок здобувши дві перемоги з рахунком 3:1, та 3:2, команда ВК «Южанка-ЧНУ-ДЮСШ №5» виборола 2 очки здобувши одну перемогу з рахунком 3:2, команда ВК «ФОГТЛАНД» також виборола 2 очки.

За результатами другого туру Команда ВК «Білозгар-Медуніверситет» виборола 9 очок здобувши три перемоги з рахунком 3:0, Команда ВК «Полісся-2» виборола 6 очок здобувши дві перемоги з рахунком 3:0, команда ВК «ФОГТЛАНД» виборола 2 очки здобувши одну перемогу з рахунком 3:2 та команда ВК «Южанка-ЧНУ-ДЮСШ №5» виборола 1 очко.

За результатами двох турів команди ВК «Полісся-2» та ВК «Білозгар-Медуніверситет» набрали по 17 очок, відповідно до «Регламенту Всеукраїнських змагань з волейболу серед жіночих команд вищої ліги 2020 року» золоті нагороди Чемпіонату здобула команда ВК «Полісся-2» при співвідношенні виграних та програних партій 15:3, а команда ВК «Білозгар-Медуніверситет» виборола срібні нагороди при співвідношенні виграних та програних партій 15:6.

Бронзовим призером стала команда ВК «ФОГТЛАНД» набравши 5 очок.

Необхідно зазначити, що команда ВК «Полісся-2» виборола право у сезоні 2021-2022 виступати в Суперлізі України, а команда ВК «Білозгар-Медуніверситет» 16-18 квітня 2021 р. лише буде виборювати таке право з командою ВК «Полтавчанка-ПНПУ» у місті Полтава, яка за результати Чемпіонату України серед команд суперліги посіла передостаннє місце.

Приємно відмітити, що студентка факультету фізичної культури Валерія Якушева виборола номінацію МVP (найцінніший гравець фіналу 4-х),  Дарина Ковальчук номінацію кращий догравальник, а Єлизавета Лазуренко номінована як кращий розігрувальний гравець.

Підготував завідувач кафедри спорту

і спортивних ігор М. В. Прозар