ЧЕМПІОНИ ХІХ ЛІТНЬОЇ УНІВЕРСІАДИ УКРАЇНИ З ВОЛЕЙБОЛУ СЕРЕД ЖІНОЧИХ КОМАНД

З 22 по 26 червня 2024 року у місті Тернопіль на базі Західноукраїнського національного університету був проведений Всеукраїнський фінал ХІХ літньої Універсіади України з волейболу серед жіночих команд. У змаганнях взяли участь вісім команд, які попередньо були поділені на дві групи.

До першої групи увійшли:

– Хмельницька область (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка – 10 гравчинь, Хмельницький національний університет – 2 гравчині);

– Волинська область (Волинський національний університет імені Лесі Українки);

– м. Київ (Національний університет фізичного виховання і спорту України);

– м. Київ (Національний університет біоресурсів і природокористування України).

До складу другої групи увійшли:

– Тернопільська область (Західноукраїнський національний університет);

– Івано-Франківська область (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника);

– Чернівецька область (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича);

– Чернігівська область (Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Шевченка).

Першого ігрового дня представниці Хмельницької області зустрічалися із командою м. Києва (НУБІП України), здобули впевнену перемогу з рахунком 3:0 (25:14; 25:16; 25:15).

Другого ігрового дня хмельничанки зустрічалися із командою Волинської області (ВНУ) й здобули також перемогу з рахунком 3:0 (25:23; 25:18; 25:14).

Третього ігрового дня хмельничанки з рахунком 3:1 (25:18; 25:18; 22:25; 25:18) перемогли команду м. Києва (НУФВСУ).

За результатами групового етапу у свої групі збірна команда Хмельницької області набрала 9 очок й здобула право участі гри за І, ІІ місце.

Друге місце в групі посіли представниці Волинської області, третє – м. Києва (НУФВСУ), четверте – м. Києва (НУБІП України). Відповідно здобули право на участь за 3-4, 5-6 та 7-8 місця.

26 травня 2024 року відбулися фінальні ігри. У напруженому та цікавому поєдинку представниці Хмельницької області святкували перемогу над Західноукраїнським національним університетом й другий рік поспіль вибороли золоті нагороди літньої Універсіади України з волейболу серед жіночих команд.

До складу збірної команди Хмельницької області входило 10 здобувачок вищої освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, а саме:

– Валерія ЯКУШЕВА;

– Яна ЗАВАЛА;

– Єлизавета ЛАЗУРЕНКО;

– Анастасія КУЧЕР;

– Ольга ПАВЛЯШИК;

– Світлана СОПОЧЕВА;

– Дарина СТУЖУК;

– Олександра КАЛАНЧУК;

– Оксана КОСТЯНЕЦЬ;

– Вікторія СОКАЛЬСЬКА.

Та дві здобувачки вищої освіти Хмельницького національного університету:

– Дар’я ГРЯЗІНА;

– Лілія ВАБІЩЕВИЧ.

Варто відмітити спортивні досягнення здобувачок вищої освіти К-ПНУ у сезоні 2023-2024 років

Валерія Якушева, Яна Завала, Анастасія Кучер Олександра Каланчук, Оксана Костянець та Діана Крива у складі волейбольного клубу «Добродій-Медуніверситет-ШВСМ» вибороли 5-те місце Чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд «СУПЕРЛІГИ-ДМАРТ».

Сопочева Світлана у складі волейбольного клубу Club Albatross посіла 5-те місце у Чемпіонаті та Кубку Чорногорії.

Лазуренко Єлизавета у складі волейбольного клубу «Avarca de Menorca» виборола срібні нагороди Чемпіонату Іспанії та срібні нагороди в Кубку Королеви Іспанії.

Павляшик Ольга у складі волейбольного клубу «CS “U” NTT Data Cluj» виборола золоті нагороди в Чемпіонаті Румунії.

Стужук Дарина у складі волейбольного клубу «Randaberg Volleyball» виборола золоті нагороди в елітному дивізіоні чемпіонату Норвегії та друге місце в Кубку Норвегії.

Підготував завідувач кафедри

спорту і спортивних ігор Микола ПРОЗАР