ХІV літня Універсіада України з волейболу (жінки)

З 30 квітня по 5 травня 2019 року відбулися фінальні змагання ХІV літньої Універсіади України з волейболу (жінки), в яких брала участь збірна команда Хмельницької області у складі зі студентами і випускниками  Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка факультету фізичної культури.

Змагання проходили у спортивних залах Луцької обласної дитячої юнацької спортивної школи та Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Відповідно до регламенту змагань, на першому етапі було створено дві підгрупи, в яких команди змагалися за коловою системою. До підгрупи «А» увійшли команди Чернігівської, Тернопільської та Хмельницької областей. До підгрупи «В», відповідно, Волинської, Київської, Миколаївської та Чернівецької областей.

У підгрупі «А» місця розподілилися наступним чином:

І місце посіла команда Чернігівської області;

ІІ місце посіла команда Тернопільської області;

ІІІ місце посіла команда Хмельницької області.

У підгрупі «В» місця розподілилися наступним чином:

І місце посіла команда Волинської області;

ІІ місце посіла команда Миколаївської області;

ІІІ місце посіла команда Київської області;

ІV місце посіла команда Чернівецької області.

Наступний етап змагань передбачав ігри на право грати, відповідно, за перше, друге, третє, четверте, п’яте, шосте місця.

У півфіналі зустрілися команди Волинської та Тернопільської областей. Перемогу святкували представники Волинської області й здобули право грати за перше та друге місце, а команда Тернопільської області, відповідно, за третє, четверте.  В іншому півфіналі за перше, друге місце зустрілися команди Чернігівської та Миколаївської областей. Перемогу святкували представники Чернігівської області й здобули право грати за перше та друге місце, а команда Миколаївської області, відповідно, за третє, четверте.

Ще один півфінал передбачав продовження боротьби за п’яте, шосте місце: у ньому зустрілися команди Хмельницької та Чернівецької областей. Перемогу святкували представники Хмельницької області й здобули право грати за п’яте або шосте місце, а команда Чернівецької області, відповідно, посіла сьоме місце.

У зв’язку з тим, що у підгрупі «А» було лише три команди, то команда Київської області, посівши третє місце у своїй підгрупі, автоматично виборола право грати за п’яте або шосте місця.

У загальному заліку команда Хмельницької області посіла шосте місце, набравши 276 очок, з яких: 230 очок – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 23 очки – Хмельницький національний університет та 23 очки – Подільський державний аграрно-технічний університет.

До складу команди увійшли: Колісецька Анастасія Олексіївна, Демишина Настя Ігорівна, Федоряк Олена Олександрівна, Побережна Ілона Сергіївна, Матвійчук Олександра Валеріївна, Дмитрук Дарина Русланівна, Пшита Яна Сергіївна, Яремчук Анастасія Олегівна, Пашко Яна Миколаївна, Салманова Айгюн Сананівна; одна студентка Хмельницького національного університету – Мороз Дарина Віталіївна і студентка Подільського державного аграрно-технічного університету – Дзидз Людмила Андріївна. Тренером збірної команди Хмельницької області був Прозар Микола Володимирович, завідувач кафедри спорту і спортивних ігор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Дівчата-волейболістки зробили величезний крок вперед у своїй професійній діяльності, вони максимально доклали зусиль, щоб показати, що вони гідні суперники і що з ними ще треба позмагатися. Вони стояли поруч з найсильнішими жіночими збірними нашої країни – і це вже говорить про успіх. Вир емоцій: від сліз до радості, від розчарувань до впевненості, від падінь до злетів – усе це лише породжує бажання «бути у спорті» і «бути спортом»! Це – ми, це – наше життя, це – мотив бути кращими і працювати над собою…